Evde Değerler Eğitimi

Evde Değerler Eğitimi

EV OKULLARI 5-9 yaş aralığı için; en fazla onar kişilik gruplar halinde, ev ortamında sosyal ve kültürel gelişimlerini destekleyici ahlaki eğitim ve kişisel gelişim programıdır.

Evde Değerler Eğitimi

Eğitim Evde Başlar

Ev Okulları; Simurg Yaygın Eğitim Programı’nın eğitimi ilköğrenim öncesinden başlatan birimidir. Ev Okulları’nın öncelikli amacı “değerler eğitimidir”. Temel dini bilgiler, iyi ahlak, uyum ve fedakârlık gibi özellikler bu eğitimde öne çıkarılan konulardır.

Eğitim, haftadan haftaya değişen ev ortamlarında, yaşa göre oluşturulan gruplarla, görevli eğitmenler tarafından düzenlenir. Çocukların sosyal ve kültürel gelişimleri, kişilikli birer birey olma yolculuğuna çıkmaları amaçlanır. Modern aile yapısında şartların karşılayamadığı eksikler tamamlanır.

Çocuğun ihtiyaç duyduğu ilgi ve arkadaşlık telafi edilir. Simurg Değerler Eğitimi Ev Okulları’nda gruplar en az 5, en fazla 10 kişiden oluşur. Program her hafta bir öğrencinin evinde gerçekleşir. Süre ortalama 4 saattir. Eğitimin içeriğinde sosyalleşme, kişisel özelliklerini tanıma, beceri gelişimi önemli yer tutar.

Eğitim İçeriğimiz

Akıl Oyunları
El Becerisi Atölyesi
Geziler
Adab-ı Muaşeret
İbadetlerimiz
Siyer
Peygamber Hikayeler

Hizmet Verilen Mahalleler

Akşemsettin Mahallesi
Düğmeciler Mahallesi
Emniyettepe Mahallesi
Esentepe Mahallesi
Güzeltepe Mahallesi
Işıklar Mahallesi
İmar Blokları
Merkez Mahallesi
Nişanca Mahallesi
Otakçılar Mahallesi
Rami Mahallesi
Silahtarağa Mahallesi
Yeşilpınar Mahallesi

3 Yılda toplam 92 grupta 610 ögencimiz ve çocuğumuza değer kattık