"Haydi Hanımlar Spora" dedik hayatları değişti

20 Kasım, 2018

Her fırsatta çocukları ve gençleri spora teşvik eden spor ahlakının ve kültürünün yerleşmesi için uğraş veren Eyüpsultan Belediyesi, kadınlarımız için de ayrı yoğun mesai harcamaya devam ediyor.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın “Haydi Hanımlar Spora” sloganıyla başlattığı ve Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü'nün koordine ettiği spor aktiviteleriyle birlikte ilçe genelinde yaşayan kadınlarımız alanında uzman eğitmenlerimiz eşliğinde spor yapıyorlar.

Başlatılan program ile birlikte Eyüpsultan ilçesi genelinde bu zamana kadar 1711 kadın spor yapmaya teşvik edilerek günlük hayatlarında daha sağlıklı daha sosyal bireyler haline geldi.

Üç farklı bölgede yapılan spor eğitimleri; Eyüp Anadolu Lisesi'nde Pazartesi ve Perşembe günleri sabah 07.00 – 08.00 akşam 19.30 – 20.30 arası, İmar Blokları'nda Şehit Murat Taş Ortaokulu'nda Pazartesi ve Perşembe günleri sabah 09.30 – 10.30, Salı ve Cuma günleri öğlen 13.00 – 14.00 arası, Cengiz Topel'de Serdar Aksun Anaokulu Spor Salonu'nda ise Salı ve Cuma günleri sabah 09.30 – 10.30 arası, Pazartesi ve Perşembe günleri günleri 13.00 – 14.00 arası yapılıyor.

Kadınlarımız için sporu günlük hayatın bir parçası olması için başlatılan spora teşvik programının mimarı Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü ile birlikte Serdar Aksun Anaokulu Spor Salonu'nda pilates, zumba, step, aerobik, kültür fizik çalışmaları yapan kadın vatandaşlarımızı ziyaret etti.

BAŞKAN AYDIN, DUYGU DOLU ANLAR YAŞADI

Yapılan ziyaret sırasında kadın vatandaşlarımız, başkan Remzi Aydın'ı ellerinde pankartlarla karşılayarak özel bir sürpriz hazırladı. Karşılaştığı sürpriz karşısında çok şaşıran başkan Aydın, duygu dolu anlar yaşadı.

Akabinde kadın vatandaşlara yaptıkları özel karşılama için teşekkür eden Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, spor salonundaki tüm kadın vatandaşlarımızla sohbet ederek istek ve görüşlerini dinledi.

KADINLARIMIZ BİZİM ÖZEL OLARAK ÖNEM VERDİĞİMİZ KESİM”

Göreve geldiği andan itibaren ilçede sporun olabildiğince yaygınlaşmasını arzu ettiğini belirten başkan Remzi Aydın, şunları söyledi:

“Göreve geldiğimiz andan itibaren ilçede sporun olabildiğince tabana yaygın ve her kesimden vatandaşımızın spor yapabilmeli vizyonuyla yola çıkmıştık. Sporun sadece futbol ve basketbol olmadığının hep altını çizdik. Sporun insana huzur ve sağlık getirdiğini biliyorduk. Bunu tartışmaya bile gerek yok.

Kadınlarımız bizim özel olarak önem verdiğimiz bir kesim. Çocuklarımız gibi. Kadınlarımız bizim en önemli paydaşlarımız diyebiliriz. Kadınlarımızın sağlıklı ve huzurlu olması tamamen aileyi etkiliyor. O yüzden onların huzuru ve sağlığı çok önem arz ediyor.

Peygamberimizin dediği gibi: “Cennet, annelerin ayakları altındadır” sözü kadınların ne kadar önemli şahsiyetler olduğunu gösteriyor. Ben de bugün olduğu gibi kadın vatandaşlarımızı ziyaret ediyorum. Onların istek ve görüşlerini dinliyorum. Ben belediye başkanı olarak elimden geldiğince bu konunun destekçisi ve takipçisi olacağım.”

Başkan Remzi Aydın'ın konuşmasından sonra spor yapmaya gelen Eyüpsultanlı ev hanımları, Eyüpsultan Belediyesi bünyesinde başladıkları spor sonrasında hayatlarında yaşadıkları değişimleri ve tecrübeleri paylaştılar.

EPİLEPSİ HASTASIYDIM BURADA ADETA YENİDEN DOĞDUM”

Nejla Hanım:

"Ben 35 yaşında ev hanımıyım ve bir tane evlat sahibiyim. Yaklaşık yirmi yıldan beri epilepsi hastasıyım. Üç yıldan beri de spor yapmaktayım. İlk etapta kendim yaptım. Daha sonrasında Eyüpsultan Belediyesi çatısı altında yapmaya başladım. Burada düzenli spora gidip gelmeye başladım. Yaptığımız derslerin sonrasında çok güzel dostluklar edindim. Hastalığım buraya geldikten sonra hafiflemeye başladı. Adeta yeniden doğdum."

BURANIN BAĞLAYICI ÖZELLİĞİ; HER İNSANIN YENİ BİR KAPIYI AÇMASI”

Çiğdem Hanım:

"Bu imkanların biz kadınlara yönelik çok güzel hizmetler olduğunu düşünüyorum. Spor hem bedene hem ruha hitap eden bir şey. Buranın bağlayıcı özelliği; tanıştığımız her insan bir kapıyı açıyor. Burada spordan hariç resme ve ebruya başladım. Başkanımızın bu hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ederim."

BURADAN ÖNCE YÜRÜYEMEYEN BİR KADINDIM”

Duygu Hanım:

"Burada yaptığım sporla tam otuz kilo verdim. Sağlıklıyım ve mutluyum. Başkanımız iyi ki var. Ona çok minnettarım. Ben buradan önce yürüyemeyen bir kadındım. Şimdi, yokuş felan dinlemiyorum. Spor her anlamda her kadının yapması gereken bir aktivite."

SOSYALLEŞEREK KENDİMİ DAHA RAHAT İFADE EDİYORUM”

Emriye Hanım:

"Biz aile olarak sporun farklı dallarında da faydalanıyoruz. İki tane evladım var. Liseye giden oğlum, basketbola gidiyor. Kızım, voleybola gidiyor. Ben de ebru sanatı kursuna gidiyorum. Her şey burada spor yapmakla başladı. Bu ortamda çok güzel arkadaşlıklar edindim. Sosyalleşerek kendimi daha ifade edebilmeye başladım."

SPOR GÜNLERİNİ İPLE ÇEKİYORUM”

Ayşegül Hanım:

"Başkanımızı çok seviyoruz. İyi ki var. İyi ki güler yüzlü başkanımız var. Biz ev hanımlarına evde kalmayı değil, sadece çocuklarına değil kendine ve çevresindeki insanlara değer vermeyi öğrettiniz. Spor günlerini artık iple çekmeye başladım. Sanki bir çocuğun okula giderken yaşadığı mutluluk gibi ben de o mutluluğu yaşıyorum. Başkanımız, sporu hayatımızdan hiç eksik etmesin çok teşekkür ediyorum ona."