Kış Spor Okulu Kayıtları Başladı

10 Aralık, 2018

Eyüpsultan Belediyesi, ilçede yaşayan çocukları ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, onları spora yönlendirerek enerjilerini doğru şekilde kullanmalarına imkan vermek ve daha sağlıklı nesiller yetiştirmek için farklı etkinlikler düzenliyor. Bu etkinliklerden biri de Kış Spor Okulu.

Kış Spor Okulu, çocuklara ve gençlere verdiği eğitimlerle bir yandan fiziksel gelişimlerine katkı sağlıyor bir yandan da sosyal açıdan gelişmelerine, öz güven kazanmalarına imkan sağlıyor.

KAYITLAR BAŞLADI

Kış Spor Okulu'nda 7 – 14 yaş arası için futbol, basketbol, voleybol, tenis, Uzakdoğu sporları, 4 – 6 yaş arası ise jimnastik branş kayıtları yapılıyor.

Eğitimler Alibeyköy Spor Kompeksi'nde verilecek. 7 – 14 yaş arası eğitimler cumartesi - pazar 4 – 6 yaş arası için ise salı - perşembe günleri düzenlenecek.

KAYIT MERKEZLERİ

Kış Spor Okulu için kayıt merkezleri ise şöyle:

Eyüp Stadı 0212 417 86 11 (İslambey Mahallesi 34050 – Eyüpsultan)

Alibeyköy Spor Kompleksi 0212 440 15 67 (Alibeyköy Merkez Mahallesi, Kazım Karabekir Caddesi No: 1/1 Alibeyköy – Eyüpsultan)

KIŞ SPOR OKULLARINA GİDEN ÖĞRENCİLER:

“HEM SPOR YAPIYORUZ HEM DE EĞLENİYORUZ”

Ecrin Naz Çakır: “8 yaşındayım, Alibeyköy'de oturuyorum. Kış Spor Okullarına ilk kez katılıyorum. Karateyi sevdiğim için bu branşı seçtim. Kendimi savunmayı öğrenmek istedim. Burada olmayı, arkadaşlarımı ve öğretmenimi seviyorum.”

Şeyma Yağmur Aydın: “8 yaşındayım, Yeşilpınar Mahallesi'nde oturuyorum. Kış Spor Okullarına geçen sene de katılmıştım. Geçen sene basketbol oynamıştım. Bu sene de basketbol oynuyorum. Burada olmaktan ve spor yapmaktan dolayı mutluyum.”

Yağmur Göçmen: “13 yaşındayım, Akşemsettin Mahallesi'nde oturuyorum. Kış Spor Okullarına ilk defa geliyorum. Beni ailem yazdırdı ama ben de burayı çok sevdim. İyi ki yazdırmışlar. Veleybol oynamayı seviyorum. Burada eğlenceli vakit geçirip spor yapıyoruz.”

Firdevs Korkmaz: “11 yaşındayım, Yeşilpınar Mahallesi'nde oturuyorum. Kış Spor Okullarına ilk defa geliyorum. Branş olarak voleybolu seçtim, çünkü voleybol oynamayı çok seviyorum. Yeni arkadaşlarla tanıştım. Spor yapmak hoşuma gidiyor.”

Berran Kalafat: “13 yaşındayım, Akşemsettin Mahallesi'nde oturuyorum. Kış Spor Okullarında bu benim dördüncü yılım. Hemen hemen bütün sporları yaptım diyebilirim. Bu sene basketboldayım. Basketbola yeteneğim olduğunu farkettiğim ve kendimi daha mutlu hissettiğim için bu sene bu dalı seçtim.”

Beyza Bostancı: “12 yaşındayım, Yeşilpınar Mahallesi'nde oturuyorum. Kış Spor Okullarına geçen sene de gelmiştim. Geçen yıl olduğu gibi bu sene de tenisi seçtim. Tenis oynamayı seviyorum ve burada çok güzel bir eğitim veriyorlar. Ben burada olmaktan çok memnunum. Spor yaparak stres atıyorum.”

Yusuf Berat Aslan: “9 yaşındayım. Geçen sene karateye gelmiştim bu sene futbolu seçtim. Burada güzel zaman geçiriyorum, o yüzden severek ve isteyerek geliyorum.”

Mustafa Tekin: “7 yaşındayım, Alibeyköy'de oturuyorum. Daha önce Yaz Spor Okullarına gelmiştim. Basketbol ve mini golf oynamıştım. Çok hoşuma gidince Kış Spor Okullarına da gelmek istedim. Branş olarak çok sevdiğim için futbolu seçtim. “

Barış Fatih Timur: “8 yaşındayım, Eyüp Merkez Mahallesi'nde oturuyorum. Kış Spor Okullarına geçen sene de gelmiştim. Futbolda kendimi geliştirmek için bu sene branş olarak futbolu seçtim.”

Musa Matar: “8 yaşındayım, Yeşilpınar Mahallesi'nde oturuyorum. Kış Spor Okullarına ilk defa geliyorum. Basketbol oynamayı sevdiğim için bu branşı seçtim. Burada çok eğleniyorum.”

Yağız Efe Hotan: “9 yaşındayım, Kış Spor Okullarına geçen sene de gelmiştim. O zaman branş olarak karateyi seçmiştim. Bu sene ise basketbolu tercih ettim. Burada verilen eğitimleri ve hocaları seviyorum. Spor yapmak hoşuma gidiyor.”

Yusuf Eren Yılmaz: “8 yaşındayım, Düğmeciler Mahallesi'nde oturuyorum. Kış Spor Okullarına ilk defa geliyorum. Daha çok eğleneceğimi düşündüğüm için branş olarak tenisi seçtim. Burada olmak çok hoşuma gidiyor.”