SİMURG’da çocukların boş vakti bile değerli

13 Kasım, 2018

Klasik yöntemler ile ders işlemek yerine öğrencilerin dikkatini çeken materyaller ile ders işleyen SİMURG öğretmenleri, çocukların boş vakitlerini bile değerlendirebilmeleri için çalışıyor.

Bu anlamda iki farklı çalışma tekniği geliştiren Akşemsettin Bilgi Evi öğretmenleri öğrencilerin derslerinde daha başarılı olmasının yanında kaliteli ve eğlenceli vakit geçirmelerine de önem veriyor.

AKŞEMSETTİN BİLGİ EVİNDE KİTAP OKUMA KÖŞESİ

Akşemsettin Bilgi Evi öğretmenlerinin ortak çalışması olarak ortaya çıkarılan Kitap Okuma Köşesi” hem çocukların nefes aldığı hem de boş vakitlerini bile değerlendirdikleri yerlerden biri.

Öğrencileri yoğun ilgi gösterdiği bu alan ile ilgili Akşemsettin bilgi evi öğretmenlerinden Kübra Yazıcı, şöyle konuştu;

“Bu duvardaki resimler resim öğretmenimiz tarafından özenle yapıldı. Amacımız çocuklara hem rahatlayabilecekleri hem de boş vakitlerini iyi değerlendirebilmeleri için bir alan oluşturmaktı.

Kitap okuma alışkanlığı ülkemizde ne yazık ki çok az. Bizler çocuklarımızın küçük yaşlarda bu alışkanlığı kazanmaları için çalışıyoruz.”

ÇOCUKLAR MEVSİMLERİ, MEVSİM ÇARKINDA ÖĞRENİYOR

Özellikle birinci ve beşinci sınıf kategorinde bulunan çocukların dikkatini çeken bir diğer çalışma ise Akşemsettin bilgi evine özel yapılan “Mevsim Çarkı”

Bu çalışma ile çocuklar mevsimleri, bitki ve sebzeleri kolaylıkla öğreniyor ve öğrendikleri akıllarında kalıyor.

Çalışma ile ilgili bilgi veren Akşemsettin bilgi evi öğretmenlerinden Sinan Ata, şunları söyledi;

“Mevsim çarkımızda öğrencilerimize hem sağlıklı beslenmeyi hem de hangi aylarda ve mevsimlerde hangi meyve-sebzenin tüketilmesi gerektiğini görsel bir çalışmayla anlattık.

Öğrencilerimiz bu sayede bolca zaman geçirdiği etkinlik salonunda mevsim çarkımıza bakarak mevsimlere göre tüketilmesi gereken sebze ve meyveleri öğrenmiş oldular. Bu tarz çalışmalar ile öğrencilere onları sıkmadan ders eğitim vermiş oluyoruz.”